SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Sockerskrin 8269476
nr 826 9476
Sockerskrin
Silver, 300 g ca, längd: 13 cm, invändigt förgylld
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 13 maj 2013
kl 19:52:06
13/5 10:51:04
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver